Skautský oddíl Mokrá-Horákov

O oddílu

Skautská činnost v obci funguje nepřetržitě od roku 1990. Původně bylo v Mokré-Horákově samostatné středisko, po několika letech ale došlo k transformaci střediska na oddíl "Bílá Růže" (takové jméno nese oddíl dodnes) a připojení ke středisku Pozořice.

O oddíl a o členy se aktuálně stará šest vedoucích: Jana "Kvapča" Kvapilová, Marie "Šiška" Šafaříková, Jan "Hříbek" Kvapil, Viktor "Viki" Novotný,  Barbora "Štístko" Remešová a Veronika "Vlnka" Reková.

Oddíl se dělí na dvě družiny, a to Lišáky (věková kategorie 11-15 let) a Benjamínky (věková kategorie 5-7 let). Obě družiny se schází ve čtvrtek: Benjamínci od 16:00 do 17:00, Lišáci pak od 17:15 do 18:45. Vstup do klubovny se nachází za školou (49.2190831N, 16.7514378E).

Činnost oddílu je různorodá. Členové se často účastní veřejně prospěšných akcí a projektů (Ukliďme Česko, Sbírka Tříkrálová). Oddíl samotný pak sám organizuje například roznášení Betlémského světla po obci, či tvořivá odpoledne pro seniory. V době pandemie pak oddíl pomáhal spoluobčanům s nákupy či posílal cukroví zdravotníkům.

Mimo veřejných akcí pořádá oddíl i výpravy (ať už jednodenní, nebo vícedenní), a každoročně se koná i tábor. Ten obvykle trvá týden až dva, a pořádá se v přírodě. Děti tak mají možnost využít získané vědomosti a mohou splynout s přírodou.
 

Kontaktní osoba:

  • Vedoucí oddílu: Jana Kvapilová
  • E-mail: janakvapca [at] seznam [dot] cz

 

Fotogalerie