Nové podzemní kontejnery

Máme pro vás další novinku! Nedávno jsme vás informovali o proměně kontejnerů na tříděný odpad u obchodu v Mokré a teď můžeme s radostí oznámit: HOTOVO!  Naše nové podzemní kontejnery jsou připraveny k použití. 👍

 

Od minulého týdne bylo možné do podzemních kontejnerů házet odpad a je vidět, že jste si je už oblíbili – kontejnery na papír a plast jsou téměř plné. 😊 Pravidelný svoz bude zajištěn a efektivně řízen díky čidlům monitorujícím naplněnost.

 

Co bude následovat? 
Vedle kontejneru na elektroodpad přibude kontejner na textil. Zpevněná plocha s kontejnery bude rozšířena pro nádoby na tuky, oleje a kovy. Dočasně přemístěné kontejnery úplně zmizí. Zato oblíbená pěšina mezi plotem hobbymarketu a podzemními kontejnery zůstane zachována. 

 

Realizaci zakázky v hodnotě 1,2 mil. Kč zajistila brněnská firma Ingvis.  Děkujeme za profesionální práci!

 

Na jaký odpad jsou vlastně podzemní kontejnery určené? 

🟢 Zelený = sklo
🟡 Žlutý = plast
🔵 Modrý = papír

 

Kontejnery jsou sice velkokapacitní, ale přesto prosíme o ohleduplnost. Obaly a krabice před vyhozením zmačkejte a zmenšete jejich objem. Nenechávejte nic ležet vedle kontejnerů. Velké a objemné kusy, prosím, odvezte do sběrného dvora. Děkujeme!  Ať podzemní kontejnery slouží! 💚

 

Jak správně třídit? 
Na našem webu přinášíme informace k odpadům v novém kabátu. Najdete zde aktuální informace ke svozu odpadu, o sběrném dvoru, přehled všech sběrných hnízd tříděného odpadu v obci, nechybí ani přehled míst, kam můžete odnést použité baterie. A pokud si nejste ve třídění jistí, najdete i rady, jak správně třídit.

 

Odpady a sběrný dvůr na webu

 

Fotogalerie